четврток, 24. јуни 2021. Вести денес: 0
home Вести

Продолжена забраната за летови од Русија кон Велика Британија

Продолжена забраната за летови од Русија кон Велика Британија

Русија ја продолжи забраната на летовите со Велика Британија до 17 февруари поради ширењето на новиот вид на коронавирус откриен во таа земја, соопшти руската работна група за борба против Ковид-19.

Русија, која веќе потврди случај на мутираниот коронавирус, ја воведе забраната на летови со Британија на 22 декември минатата година.

ЕУРО 2020

Македонија