четврток, 4. март 2021. Вести денес: 175
home Вести

Прободени неколкумина со нож во Франкфурт – напаѓачот е уапсен

Прободени неколкумина со нож во Франкфурт – напаѓачот е уапсен

Повеќе лица денеска се избодени со нож во германскиот град Франкфурт. Напаѓачот е уапсен, а полицијата соопшти дека никој од повредените се се здобил со повреди опасни по живот.

Полицијата не објави детали за напаѓачот, а исто така не го прецизира и бројот на повредени лица.

Според локалната телевизија Ханшенша нападот се случил во близина на главната железнича станица во Франкфурт. (МИА)

Коронавирус