петок, 29. септември 2023. Вести денес: 98
home Вести

Принудно слетување на хеликоптерот на Моралес

Принудно слетување на хеликоптерот на Моралес

Хеликоптерот со кој се превезуваше претседателот на Боливија, Ево Моралес синоќа принудно слетал поради технички проблеми, соопштија боливиските власти.

За време на инцидентот никој не е повреден.

Се уште се испитува како дошло до дефект на задниот ротор.

Моралес се враќал од средба со синдикалните лидери.