среда, 28. октомври 2020. Вести денес: 33
home Вести

Принцот на Монако позитивен на коронавирус

Принцот на Монако позитивен на коронавирус

Принцот Алберт од Монако беше тестиран на коронавирусот, а резултатите се позитивни.

62-годишниот принц, Алберт втори, од денес е во самоизолацја, а работните обврски ќе ги извршува од својот дом.

Коронавирус