четврток, 13. мај 2021. Вести денес: 123
home Вести

Принцот Хари и Меган Маркл признаа дека не ​​се венчале во тајност три дена пред кралската венчавка

Принцот Хари и Меган Маркл признаа дека не ​​се венчале во тајност три дена пред кралската венчавка

Меган Маркл (39) и принцот Хари (36) рекоа, па потоа и негираа дека тие всушност се венчале три дена пред нивната официјална венчавка, што се одржа под покровителство на кралицата Елизабета, односно британските даночни обврзници.

Граѓаните беа разгневени од фактот што платиле за венчавката, што, според младенците, всушност било само шоу.

Двојката и кажа на Опра Винфри дека никој не знае дека тие всушност се венчале пред официјалната церемонија, во сопствениот двор.

Во нивното неодамнешно интервју за Опра, тие изјавија дека никој не знае дека тие всушност се венчале пред официјалната церемонија, во сопствениот двор, во присуство на само надбискупот од Кантербери.

– Три дена пред нашата венчавка, ние всушност се венчавме. Никој не знае за тоа, но ние го повикавме архиепископот и само му рековме: „ова е сè, овој спектакл е за светот, но ние сакаме нашиот брак да биде само меѓу нас, рече Меган.

Меѓутоа, кога „The Sun“ дојде до нивниот свадбен сертификат и го објави вчера како одличен ексклузив со зборовите – Меган излажа, бегалската кралска двојка преку својот портпарол изјави дека не станува збор за венчавка, туку само размена на завети, што не носи никаква правна сила.

Тоа значи дека нивниот брак тогаш не станал легален, како што рече Меган во разговорот со Опра. Тие де факто не се венчаа, туку само пред сведокот си кажаа колку значат едни на други и колку се сакаат и дека ќе бидат заедно засекогаш.

За да не остави ништо на случајноста, „Сан“ го пребара официјалниот регистар и најде сертификат за брак во кој се наведува дека Меган и Хари навистина се венчале на 19 април, датумот на нивната „вистинска“ венчавка, која беше прославена низ целиот свет. После тоа, парот го испратил својот портпарол да признае дека не ја кажуваат вистината.

Фактот дека Меган лажеше се шпекулираше на крајот на интервјуто со Опра, а сомнежите сега се потврдени. Многумина во Велика Британија ги тријат своите раце… Успеале (делумно барем) да докажат дека Меган глуми.

Коронавирус