петок, 7. октомври 2022. Вести денес: 68
home Вести

Принцот Чарлс му оддаде почит на својот татко: Беше посебна личност (ВИДЕО)

Принцот Чарлс му оддаде почит на својот татко: Беше посебна личност (ВИДЕО)

Принцот Чарлс вчера му оддаде почит на својот татко, починатиот принц Филип војводата од Единбург.

Тој истакна дека неговиот татко посветено им служел на кралицата Елизабета, кралското семејство, Велика Британија и Комонвелтот.

-Мојот татко последните 70 години ја пружаше најзначајната посветена служба кон кралицата, своето семејство, земјата. Мојот драг татко беше посебна личност која пред се би се зачудила од реакциите и емотивните работи кои се кажани за него, и ние како семејство сме длабоко благодарни за тоа, истакна Чарлс.

Коронавирус