петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 0
home Вести

При пад на руски авион загинаа 19 луѓе

При пад на руски авион загинаа 19 луѓе

Деветнаесет лица загинаа и три се повредени при пад на руски авион Л -410, денеска во регионот на Татарстан, јавија руските медиуми.

Министерството за вонредни ситуации потврди дека во авионот имало 23 лица.

Други детали за несреќата засега не се соопштени.

Локални избори 2021