понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 174
home Вести

Претседателот на Аргентина: Рохо многу те сакам!

Претседателот на Аргентина: Рохо многу те сакам!

Аргентинскиот претседател Маурисио Макри му се заблагодари на Маркос Рохо за постигнатиот гол синоќа на дуелот против Нигерија на Светското првенство 2018.

Аргентина победи со 2:1 и со освоените три бода избори осминафинале на Мундијалот во Русија.

– Ви благодарам момци, јас многу те сакам, драг Рохо!, напиша Макри на Твитер.

Коронавирус