понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 5
home Вести

Престрелка во кафуле во САД, има мртви

Престрелка во кафуле во САД, има мртви

Две лица се убиени, а осум се повредени кога врз нив бил отворен оган во посетено кафуле во американската држава, Јужна Каролина.

Како што јави, „Си-ен-ен“, повикувајќи се на полициски извори, пукањето се случило во предградието на градот Ланкастер.

Полицијата засега не изнесе никакви детали за мотивите за нападот, а не е познато ниту дали некој е приведен.

Локални избори 2021