сабота, 4. јули 2020. Вести денес: 32
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

Премиерот на Ерменија позитивен на коронавирус

Премиерот на Ерменија позитивен на коронавирус

Ерменскиот премиер Никол Пашинин денеска соопшти дека се тестирал и е позитивен на коронавирусот. Веста тој ја соопшти зборувајќи во живо на Фејсбук.

-Немав никакви симптоми, решив да направам тест, бидејќи планирав да ја посетам линијата на фронтот, кажа Пашинин, додавајќи дека целото негово семејство е заразено, јавија британските медиуми.

Ерменија, во која живеат три милиони жители, досега регистрираше 9.402 позитивни случаи на коронавирус и 139 смртни случаи на Ковид-19.

Парламентарни избори 2020