вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

Познатиот кошаркар не е убиен од полицијата – си пукал во глава

Познатиот кошаркар не е убиен од полицијата – си пукал во глава

Американскиот кошаркар Тајлер Ханикат не е убиен во престрелката со полицијата, туку извршил самоубиство, пренесува американските медиуми.

Обдукцијата го потврдила извештајот на полицијата дека бившиот член на руски Химки извршил самоубиство за време на престрелката со полицијата додека се наоѓал во куќа во Шерман Оукс во Лос Анџелес.

Како што пренесуваат американските медиуми, случајот е затвор со наводите дека Ханикат си пукал во глава.

Претходно неговата мајка признала дека Тејлор чудно се однесувал, но ја обвини и полицијата дека го убила.

Ханикат (27) за време на кариерата играше за Турски Ефес, израелски Ирони и НБАлигашот, Сакраменто.

Коронавирус