среда, 20. јануари 2021. Вести денес: 68
home Вести

Пожар во Калифорнија – евакуирани 25.000 луѓе (ВИДЕО)

Пожар во Калифорнија – евакуирани 25.000 луѓе (ВИДЕО)

Пожарникарите сè уште се борат да спречат шумски пожар на падините на еден рид југоисточно од Лос Анџелес, 24 часа откако избувнал во шумски кањон, а за кој се сомнева дека е предизвикан од неисправен домашен генератор.

Изгаснати се околу 10 проценти од пожарите, поради што се евакуирани околу 25.000 луѓе, но пожарот сè уште беснее на 6.400 хектари, пренесува Ројтерс.

Коронавирус