недела, 4. јуни 2023. Вести денес: 71
home Вести

Пожар проголта хотел: Две жени скокнаа од 6. кат за да се спасат (ВИДЕО)

Пожар проголта хотел: Две жени скокнаа од 6. кат за да се спасат (ВИДЕО)

Две жени се потешко повредени кога скокнале од шестиот кат на хотел во Измир откако во него избил пожар, пренесоа турските медиуми.

Жените скокнале врз автомобил паркиран пред хотелот, а другите гости од хотелот безбедно се евакуирани, пренесува АП.

Како што се наведува, пожарот брзо е ставен под контрола, а за сега не се знаат причините за избувнувањето.