сабота, 31. јули 2021. Вести денес: 106
home Вести

Повторно се тресеше: Се влошува здравствена состојба на Ангела Меркел?! (ВИДЕО)

Повторно се тресеше: Се влошува здравствена состојба на Ангела Меркел?! (ВИДЕО)

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска, за време на воените почести при приемот на финскиот премиер Анти Рине, повторно не се чувствуваше добро и трепереше.

Ова е третпат како се случува истата сцена, првпат на 18 јуни за време на пречекот на украинскиот претседател Володимир Зеленски, а потоа на 27 јуни додека стоеше покрај германскиот претседател Франк Валтер Штајнмаер при церемонијата за назначување нов министер за правда.

Германската канцеларка крајот на минатиот месец, на самитот на Г-20 во јапонскиот град Осака, рече дека се чувствува добро и дека го разбира интересот на новинарите за нејзината здравствена состојба, бидејќи за две недели двапати во јавноста имаше напад на треперење.

Таа тогаш додаде дека е уверена дека таквите реакции „како што доаѓаат, така и поминуваат“.

Коронавирус