недела, 2. април 2023. Вести денес: 18
home Вести

Повредени пешаци, уапсен маж: Автомобил удри во оградата пред британскиот Парламент

Повредени пешаци, уапсен маж: Автомобил удри во оградата пред британскиот Парламент

Еден маж е уапсен откако со автомобил удри во заштитната ограда поставена пред британскиот Парламент.

Во инцидентот повредени се неколку пешаци, објави британската полиција на Твитер.