среда, 8. јули 2020. Вести денес: 260
МЕГА БОМБА

ВИДЕО: Тежок меѓународен блам на Заев, лажеа дека спречиле хибриден напад, а Заев пред пранкери го напаѓа Макрон, затвора аеродром, ќе населува мигранти

home Вести

Потврден случај на ебола и во западниот дел на ДР Конго

Потврден случај на ебола и во западниот дел на ДР Конго

Демократска Република Конго потврди случај на ебола во западната провинција Еквуаур.

Новиот случај на ебола е потврден во место оддалечено повеќе од илјада километри од жариштето на болеста во источниот дел на земјата.

ДР Конго во април само што требаше да прогласи крај на епидемијата на ебола, се појави ново жариште на болеста во источниот дел на земјата.

Парламентарни избори 2020