понеделник, 30. ноември 2020. Вести денес: 150
home Вести

Потврден шестиот случај на новиот коронавирус во Франција

Потврден шестиот случај на новиот коронавирус во Франција

Во Франција е потврден шестиот случај на новиот коронавирус, соопшти вечерва претставник на здравствените власти.

Франција минатиот петок потврди три случаи на инфекција со коронавирусот, четвртиот во вторникот и петтиот вчера.

Коронавирус