сабота, 28. март 2020. Вести денес: 96
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Потврден прв случај на коронавирус во Либан

Потврден прв случај на коронавирус во Либан

Првиот случај на коронавирус во Либан беше потврден денеска, откако беше утврдено дека жена која пристигнала од Иран е позитивна на тој вирусот, изјави извор во болницата во Бејрут, каде што жената била ставена во карантин.

Засега нема дополнителни детали за овој случај, пренесува Си Ен Би Си.

Се очекува либанскиот министер за здравство подоцна да одржи прес-конференција на која ќе зборува за случајот.