петок, 20. мај 2022. Вести денес: 148
home Вести

ПОТРЕСНО: Мечки нападнаа жена во зоолошка градина, жртвата остана без рака (ВИДЕО)

ПОТРЕСНО: Мечки нападнаа жена во зоолошка градина, жртвата остана без рака (ВИДЕО)

Една жена (27) ја загуби левата рака во напад на две мечки во рускиот камп Зеленаја.

На снимката која се појави на интернет се гледа како жената се грчи, додека лицето и е прекриено со крв, а на лицето има сирова рана.

-Таа е префрлена во амурската регионална болница поради тешко крварење и болнички шок, пишува The Siberian Times.

-Хирурзите не можеа да и ја спасат левата рака која е ампутирана од страна на лекари поради сериозната штета што и ја нанесоа дивите мечки, пишува порталот.

Лекарите ја ампутирале раката „над лактот“, а повредена е и десната рака, но хирурзите успеале да и ја средат.

Иако се верува дека таа ја преминала оградата која ги одвојува посетителите од животните, една жена која била сведок на настант вели дека несреќната девојка не била ниту близу до ѕверките.

Коронавирус