вторник, 19. јануари 2021. Вести денес: 95
home Вести

Посетила напуштено село и ја фотографирала црквата, па забележала нешто морничаво- пред градбата се појавила црна сенка (ФОТО)

Посетила напуштено село и ја фотографирала црквата, па забележала нешто морничаво- пред градбата се појавила црна сенка (ФОТО)

Жена тврди дека снимила нешто вознемирувачко додека фотографирала напуштено шпанско село.

Таа вели дека се гледала сенка на човек иако немало никој.

Жена заедно со своето момче велат дека ни еден од нив не бил во позиција за да може да ја предизвика сенката, а со оглед дека тоа село е напуштено од 1959 година немало никој таму.

Фотографијата е споделена на социјалните мрежи, а скептици велат дека можеби парот заборавил каде стоел во тој момент, па сенката е нивна, но сепак жената која ја снимила глетката се уште не знае за што се работи.

Коронавирус