вторник, 3. октомври 2023. Вести денес: 127
home Вести

Поранешниот директор на „Фокс њуз“ ќе биде дел од тимот на Трамп

Поранешниот директор на „Фокс њуз“ ќе биде дел од тимот на Трамп

Поранешниот директор на телевизијата „Фокс њуз“, Бил Шајн ќе биде дел од админиострацијата на американскиот претседател Доналд Трамп.

Шајн, поранешен потпретседател во омилената телевизија на Трамп ќе го предводи тимот за комуникации на претседателот на САД.

Белата куќа соопшти дека Шајн во тимот на Трамп ќе донесе две децениии искуство во телевизија, комуникации и менаџмент.

Трамп не е задовоелн како неговиот досегашен тим за комуникации реагира во некои ситуации.

МИА