среда, 4. август 2021. Вести денес: 162
Вонредна вест

ОГНОТ ЈА ЗЕМА ПРВАТА ЖРТВА – изгоре жена во Старо Нагоричане

home Вести

Поранешниот американски министер за одбрана Џим Матис предупредува дека вирусот нема да исчезне сам од себе

Поранешниот американски министер за одбрана Џим Матис предупредува дека вирусот нема да исчезне сам од себе

Поранешниот американски министер за одбрана Џим Матис им се придружи на апелите на бројни американски официјални претставници во врска со влошување на епидемијата на коронавирусот во САД и ги повика Американците да носат маски затоа што „вирусот нема да исчезне сам од себе“, јави Си-Ен-Ен.

Матис се појави во видеото што го сними за своите сограѓани и ги замоли да се придржуваат кон превентивните мерки, а особено да носат заштитни маски затоа што „вирусот е постојан и нема да исчезне сам“.

Поранешниот министер за одбрана на САД, Џим Матис, го постави своето обраќање до своите сограѓани на каналот Јутјуб. (МИА)

Коронавирус