вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 100
home Вести

Поранешната холандска кралица Беатрикс позитивна на коронавирусот

Поранешната холандска кралица Беатрикс позитивна на коронавирусот

Поранешната холандска кралица Беатрикс (83) е позитивна на Ковид-19, објави Кралската служба за односи со јавноста.

Сега позната како принцезата Беатрикс, таа беше тестирана откако имаше благи симптоми на настинка, се вели во соопштението на агенцијата.

Коронавирус