вторник, 11. август 2020. Вести денес: 140
home Вести

Поради трагедијата: Кралицата Елизабета ќе ги прекрши и најстрогите правила

Поради трагедијата: Кралицата Елизабета ќе ги прекрши и најстрогите правила

Британските медиуми на големо пишуваат за трагедијата која ја доживеа кралицата Елизабета, откако и почина блиска пријателка и соработничка во Палатата.

Во Палатата починала 73-годишната соработничка и жена од доверба на кралицата, Анет Вилком,  по тешко боледување.

Кралицата била скршена зошто 40. години биле пријателки и таа ги знаела сите нејзини тајни.

-Беше строга, а сепак добра жена од ред и дисциплина. Управуваше со се, а сепак беше мека. Беше жена од доверба, велат од палатата за британските медиуми.

Инаку, кралицата за неа ќе ги прекрши правилата и протоколот и иако не се појавува на места каде привлекува внимание, ќе оди на погребот.

 

Коронавирус