четврток, 28. септември 2023. Вести денес: 81
home Вести

Поради силен ветар авион удри во зграда на аеродром на Малта

Поради силен ветар авион удри во зграда на аеродром на Малта

Авион удрил во зграда на Малта, откако силен ветар го оттурнал од неговото паркинг место на аеродромот.
Авионот, што е во привнатна сопственост удрил во зградата на Меѓународниот аеродром на Малта, што се наоѓа во близина на Валета.

Итните служби веднаш се упатиле кон местото на несреќата, но не се регистрирани повредени лица.
Авионот при ударот бил празен.