петок, 10. јули 2020. Вести денес: 113
МЕГА БОМБА

Еве ја целата листа: Речиси цело семејство Заеви, министри, градоначалници и функционери на СДСМ добија кривични од Боки 13

home Вести

Поради дрон нема полетувања од аеродромот Хитроу

Поради дрон нема полетувања од аеродромот Хитроу

Авионите од аеродромот Хитроу во Лондон не полетуваат откако во близина на аеродромот е забележан дрон.

Портпаролката на аеродромот Хитроу изјави дека полицијата работи на спречување каква било закана за оперативната безбедност.

Таа посочи дека летовите се прекинати од безбедносни причини и им се извини на патниците поради непријатноста.

Лондонскиот аеродром „Гетвик“ во декември беше затворен поради дронови кои летаа над пистата. Тогаш, во период на празници, десетина илјади патници беа „заглавени“ на аеродромот.

Парламентарни избори 2020