среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 69
home Вести

Популарниот руски пејач застрелан, позната неговата здравствена состојба

Популарниот руски пејач застрелан, позната неговата здравствена состојба

Популарниот руски пејач Александар Серов бил застрелан од пиштил во престрелка во една московска област.

Кон крајот на 2019-та година, рускиот народен уметник со пријателите се одморал во едно од приградските кафулиња. Во еден момент, од непозна причина, избувнала кавга помеѓу него и неговите пријатели од една страна и друштвото што седело на соседната маса од друга страна.

Тие излегле надвор да ги решат несогласувањата и во тоа време еден од присутните го застрелал пејачот  во нога.

Серов накривнува и е под лекарски надзор, но не е во животна опасност.

Не бил во полиција, а за суд, според зборовите на славниот пејач, не станува збор.

Коронавирус