понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 0
home Вести

Популарна плажа евакуирана поради експлозивна направа

Популарна плажа евакуирана поради експлозивна направа

Властите во Барселона евакуираа една од популарните плажи во градот по информации за можна експлозивна направа.

Според шпански медиуми, станува збор за неексплодирана направа од Втората светска војна.

Полицијата оформи зона на безбедност од 250 метри на популарната плажа Сан Себастијан.

Коронавирус