понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 173
home Вести

Поплави во Тексас и во Монтана, спасени 140 деца

Поплави во Тексас и во Монтана, спасени 140 деца

Спасувачки екипи со хеликоптери во Тексас и во Монтана спасија стотици луѓе, меѓу кои 140 деца, кои поради поплави два дена беа заробени во еден планински камп.

Во Монтана само што завршија пролетните поплави, пред три дена беше погодена од бура.

Метеоролозите предвидуваат дека во следните денови централните и југоисточните делови на САД ќе бидат во опасност од снежни бури.

Коронавирус