петок, 4. декември 2020. Вести денес: 40
home Вести

ПОПЛАВЕНА ГЕРМАНИЈА: Ново невреме донесе незапаметени поплави, улиците за неколку минути станаа реки (ВИДЕО)

ПОПЛАВЕНА ГЕРМАНИЈА: Ново невреме донесе незапаметени поплави, улиците за неколку минути станаа реки (ВИДЕО)

Како што јавуваат медиумите во Германија, оваа земја повторно ја погоди силно невреме.

Како што јавува метео сервисот Севир Ведер Јуроп(СВЕ) на својата страна најлошо било на улиците Беcдорф, во кој водата ги поплави улиците.

Како што се гледа на снимките, водата излегува од шахтите сред улиците поради големата количина која за кратко време наврна.

СВЕ јавува дека во рок од 90 минути паднале меѓу 90 и 100 литри дожд на квадратен метар.

Да потсетиме, Германија пред неколку дена ја зафати големо невреме, кое донесе поплави и град.

 

Коронавирус