понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 281
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

Поп се закопал жив, верувал дека ќе стави крај на коронавирусот во светот (ФОТО)

Поп се закопал жив, верувал дека ќе стави крај на коронавирусот во светот (ФОТО)

Додека многу земји во светот се обидуват да откријат вакцина, со цел да се стави крај на епидемијата Ковид-19, луѓе од другиот крај на светот, односно во Индија се обидуваат и преку други алтернативи да се спасат о коронавирусот.

Како што е пиењето урина од крава (животно кое во Индија се смета за свето), Индијците веруваат дека помага во борбат против вирусот, а еден поп верувал дека доколку биде закопан до глава цели осум часа ќе му ставе крај на Ковид-19.

Попот Сриниваса од Тамил Наду, беше закопан до вератот а наоколу местото го запалил, со надеж дека ќе го спречи колапсот на здраството во светот. Свештеникот Сринислава планирал овој обред да го направи во храмот Деви и тоа пред камери.

Парламентарни избори 2020