недела, 29. ноември 2020. Вести денес: 0
home Вести

Полскиот претседател позитивен на коронавирус

Полскиот претседател позитивен на коронавирус

Претседателот на Полска, Анджеј Дуда е позитивен на коронавирус, изјавил портпаролот на претседателот.

-Претседателот вчера е тестиран на вирусот и резултатот е позитивен. Ние сме во постојан контакт со надлежните медицински служби, рекол портпаролот Спихалски.

Додал и дека претседателот се чувствува добро.

Коронавирус