понеделник, 23. ноември 2020. Вести денес: 132
home Вести

„Политико“: Доналд Туск во самоизолација со симптоми на коронавирус

„Политико“: Доналд Туск во самоизолација со симптоми на коронавирус

Претседателот на Европската народна партика и поранешен претседател на Европскиот Совет, Доналд Туск е во самоизолација поради симптоми кои укажуваат на коронавирус, јавува „Политико“.

-Туск од 27 октомври се наоѓа во изолација со симптоми на коронавирус и сега ги чека резултатите од тестот, изјавил функционет од ЕПП за Политико.

Туск на 15 октомври претседаваше со состанокот на Европската народна партика, кој е одржан на највисоко ниво пред самитот на лидерите на Европската инија во Брисел.

Коронавирус