сабота, 8. август 2020. Вести денес: 0
home Вести

Политичар за пример: Премиерот на Индија собира ѓубре од плажа (ВИДЕО)

Политичар за пример: Премиерот на Индија собира ѓубре од плажа (ВИДЕО)

Индискиот премиер, Нарендра Моди на својот „Твитер“ профил објави видео на кое се гледа како собира ѓубре на плажа пред одморалиште во Махабалипурм, каде е домаќин на кинескиот претседател Си Џипинг.

На снимките се гледа како собира отпад на плажи ги става во голема пластична кеса, пренесува „Ројтерс“.

-Ајде да се погрижиме нашите јавни места да бидат чисти и уредни! Ајде да се погрижиме да бидеме здрави и во форма, напиша на неговиот „Твитер“ профил индискиот премиер Моди.

Коронавирус