четврток, 27. јануари 2022. Вести денес: 75
home Вести

Политичар се самоуби, не можел да поднесе што неговите синови го изневериле (ФОТО)

Политичар се самоуби, не можел да поднесе што неговите синови го изневериле (ФОТО)

Независниот кандидат на парламентарните избори во Пакистан, Мохамед Ахмед Мугал извршил самоубиство поради тоа што неговите синови не ја поддржувале неговата политика, соопшти вчера пакистанската полиција.

Како што пренесува АП, официјалното лице од полицијата Ишафаку Кан денеска кажал дека Мугал бил кандидат за да биде дел од парламентот и на национално и на провинциско ниво, во градот Фајсалабад.

Според неговите зборови, Мугал бил соочен со опозиција и во својот дом, затоа што неговите синови ги поддржувале противкандидатите.

Според изборниот законик кој важи во Пакистан, локалните и парламентарни избори ќе бидат одложени, а процесот повторно ќе почне после регуларните избори на 25 јули.

Коронавирус