недела, 28. февруари 2021. Вести денес: 92
home Вести

Полицискиот час во Франција недоволна мерка за сузбивање на Ковид-19

Полицискиот час во Франција недоволна мерка за сузбивање на Ковид-19

Полицискиот час што беше воведен пред 12 дена во Франција не е доволен за забавување на ширењето на коронавирусот. Тоа го соопшти на на денешната прес-конференција пoртпаролот на француската влада Габриел Атал.

Тој потврди дека се разгледуваат различни сценарија – од продолжување на тековниот полициски час до воведување на ново строго „заклучување“ во државата.

Коронавирус