сабота, 28. ноември 2020. Вести денес: 80
home Вести

Полициска потера во Манчестер: Покоси пешаци на улица, па побегна

Полициска потера во Манчестер: Покоси пешаци на улица, па побегна

Најмалку пет лица се повредени откако автомобил вчера вечер влета во пешаци во Манчестер.

Полицијата соопшти дека засега нема докази кои би укажувале дека инцидентот е помешан со тероризам.

Во соопштението на полицијата се наведува дека службите на брзата помош и припадници на полицијата биле на лице место.

Припадниците на полицијата ќе ги испитаат околностите на инцидентот, а возилото кое налета на пешаците во Трафорд Парк после тоа не застанало и во тек е потрагата по него.

Коронавирус