четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 0
home Вести

Полицијата за прв пат употреби вистинска муниција и водени топови во Хонг Конг (ВИДЕО)

Полицијата за прв пат употреби вистинска муниција и водени топови во Хонг Конг (ВИДЕО)

За прв пат од почетокот на протестите во јуни , денеска полицијата во Хонг Конг, употреби вистинска муниција, додека демонстрантите ги напаѓаат со шипки.

Полицијата во Хонг Конг денеска употреби и солзавец за да ги растера демонстрантите кои зазедоа улица во областа Цуен Ван. На тоа полицијата возврати со камиони со топови со вода за прв пат на протестите.

Локални избори 2021