среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 65
home Вести

Полиција во куќата на Борис Џонсон, негов сосед пријавил кавга и удирање

Полиција во куќата на Борис Џонсон, негов сосед пријавил кавга и удирање

Во домот на Тори лидерот Борис Џонсон, полицијата пристигнала откако соседите пријавија бучен скандал. Во раните утрински часови во петокот слушнале немири, плач, крик и засипнатост, јавува Гардијан.

Бучните дерења се слушнале надвор од имотот каде Џонсон живеел со неговата девојка, Кери Симондс.

Еден сосед тврди дека извиците на жената се слушнале, а потоа се слушале удирања и удирања. Симондс му се развика на Џонсон да ја напушти и излезе од нејзиниот стан.

Соседите се загрижени и тропнаа на вратата за да дознаат дали Џонсон и неговата девојка се добри, но тој не одговорил. Потоа сигнализираа, а две минути подоцна, пристигнаа два полициски автомобили и комбе. Тие заминаа откако Џонсон и Симондс рекоа дека се добри.

Коронавирус