понеделник, 3. октомври 2022. Вести денес: 111
home Вести

Полицајка почина откако ја плукнал уапсен маж: Барала правда, доби трагедија

Полицајка почина откако ја плукнал уапсен маж: Барала правда, доби трагедија

35-годишната Арина Колтсова била истакнат полицаец и една од омилените помеѓу колегите. Една ноќ таа уапсила маж кој во таа прилика и плукнал во лицето.

Арина знаела дека лицето кое таа го уапсила таа ноќ имало туберкулоза.

После немилиот настан, додека била на работа ја изгубила свеста, а откако отишла во болница, лекарите и ја дијагностицирале истата болест.

Потоа следувала вистинска трагедија!

Оваа млада, убава и успешна полицајка го загуби животот обидувајќи се да ја задоволи правдата.

 

Коронавирус