сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

Полицаец изгуби трпение поради гужва во сообраќајот па направи хаос- поради ова може да ја загуби работата (ВИДЕО)

Полицаец изгуби трпение поради гужва во сообраќајот па направи хаос- поради ова може да ја загуби работата (ВИДЕО)

Полицаец од Њујорк изгуби трпение додека чекаше во колона со возила во Квинс па направи нешто неочекувано за да се извлече од гужвата, што би можело да го чини и губење на работата.

Проблем направила црната „хонда“ која била среде улица и го блокирала сообраќајот.

Полицаецот со службен автомобил удрил во ондата, па се врати во рикверц и удри во автомобилот зад него. Во тој момент се создаде поголем простор помеѓу него и хондата, па полицаецот повторно даде гас и тргна напред и практично ја истурка хондата и продолжи да си вози. Попатно удрил во уште еден автомобил пред да реши да застане.

Полицијата го истражува овој инцидент, а полицаецот е одведен во болница за да се утврди дали има некакви психички проблеми.

Коронавирус