среда, 21. октомври 2020. Вести денес: 138
home Вести

Почина заразениот британски дипломат во Будимпешта

Почина заразениот британски дипломат во Будимпешта

Почина заменик шефот на мисијата во британската амбасада во Будимпешта Стивен Дик, кој беше заразен со вирусот Ковид-19, соопшти денеска Форин офисот.

Како што е наведено во соопштението, 37-годишниот дипломат починал вчера во Унгарија.

Дик беше заменик на британскиот амбасадор во Унгарија од декември минатата година.

Коронавирус