среда, 21. октомври 2020. Вести денес: 133
home Вести

Почина водителот на квизот „Милионер“

Почина водителот на квизот „Милионер“

Легендарното ТВ лице и водител Регис Филбин почина еден месец пред својот 89 роденден.

Неговото семејство ги соопшти тажните вести, а како причина за смрт се наведуваат природни околности.

„Се надеваме дека неговите долгодишни фанови и обожаватели ќе имаат разбирање и ќе ни дадат време да се опростиме од него, па така очекуваме малку приватност“ соопшти семејството.

Водителот својата кариера ја запозна во 1960 година кога го водеше квизот милионер. Роден е 1931 година во Њујорк.

Коронавирус