сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Почина принцезата Мари, кралското семејство ја откри причината

Почина принцезата Мари, кралското семејство ја откри причината

Принцезата Мари од Лихтенштајн почина вчера на 81 година, јавува агенцијата АФП повикувајќи се на соопштение на кралското семејство.

Принцезата починала во болница.

Во средата таа имала мозочен удар, а починала во болница во саботата, додава Франс пресс.

Во соопштението од семејството е наведено дека бараат разбирање, но и дека натамошни информации нема да бидат споделени.

Коронавирус