среда, 25. мај 2022. Вести денес: 131
home Вести

Почина претседателот на Обединетите Арапски Емирати- еден од најбогатите лидери во светот

Почина претседателот на Обединетите Арапски Емирати- еден од најбогатите лидери во светот

Претседателот на Обединетите Арапски Емирати и владетел на Абу Даби, Калифа бин Зајед ал Нахјан, познат и како Шеик Калифа, почина денеска, потврдија властите, пренесоа агенциите.

Шеик Калифа беше претседател на ОАЕ од 3 ноември 2004 година.

Коронавирус