четврток, 9. април 2020. Вести денес: 176
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

Почина пратеникот кој беше заразен со коронавирус

Почина пратеникот кој беше заразен со коронавирус

Почина иранскиот пратеник кој беше заразен од коронавирус, пренесува државна новинска агенција.

Мохамад Али Рамазани Дастак неодамна беше избран во иранскиот парламент, а позитивниот тест за коронавирус пристигнал пред неколку дена, пренесува Независен.

Бројот на заразени од коронавирус во светот се зголемува. Сегашната бројка надминува 85.000, а смртните случаи се скоро 3.000.

Светската здравствена организација го зголеми ризикот од коронавирус на највисоко можно ниво.

Коронавирус