четврток, 2. јули 2020. Вести денес: 37
МЕГА БОМБА

АУДИО: Објавена нова бомба за Заев – „Маме ќе им e*aм на сите што ќе влезат кај мене во коалиција“

home Вести

Почина директорот на главната болница во Вухан, втор доктор кој го загуби животот од коронавирусот

Почина директорот на главната болница во Вухан, втор доктор кој го загуби животот од коронавирусот

Починал шефот на главната болница во Вухан кој беше епицентар на епидемијата со коронавирусот.

Лиу Жиминг, директорот на Вухан болницата починал во 10:30 часот по локално време. Тој е вториот истакнат доктор кој почина од последиците од коронавирусот. Неговата смрт беше потврдена денеска.

Претходно, почина и Ли Венлианг, кинески доктор кој прв предупреди на опасноста на коронавирусот.

Парламентарни избори 2020