вторник, 2. јуни 2020. Вести денес: 163
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Вести

По ударот на ураганот 2.500 исчезнати на Бахамите, листата се проверува

По ударот на ураганот 2.500 исчезнати на Бахамите, листата се проверува

Официјални претставници соопштија денеска дека 2.500 лица се водат како исчезнати на Бахамите по ударот на ураганот Доријан.

Портпаролот на Националната служба за управување со кризни ситуации Карл Смит нагласи дека листата на исчезнати не е проверена, односно не е утврдено дали некој од списокот се наоѓа во засолништата.

Според Смит, во тек е проверка на базата на податоци.

При ударот на ураганот на Бахамите загинаа 50 луѓе, а илјадници се сместени во засолништа.

Коронавирус