четврток, 25. февруари 2021. Вести денес: 18
home Вести

По наредба на кралицата: Принцот Хари, Меган Маркл и малиот Арчи се враќаат во Лондон

По наредба на кралицата: Принцот Хари, Меган Маркл и малиот Арчи се враќаат во Лондон

Кралицата Елизабета ги покани принцот Хари и неговата сопруга да се вратат во Велика Британија на почетокот на март по повод одржување на Денот на Комонвелт.

На 9-ти март парот би требало да се врати и да присуствува на прославата.

За кралицата Елизабета ова е многу значаен датум, па затоа сите се убедени дека Меган и Хари ќе мора да ги спакуваат куферите и да се упатат кон Велика Британија.

На 9 март сите поважни членови од кралското семејство се собираат за да прослават, каде што главен збор има токму кралицата Елизабета II.

Дали ќе ја прифатат поканата и ќе отпатуваат во Велика Британија останува да видиме.

Коронавирус