среда, 28. октомври 2020. Вести денес: 158
home Вести

По два месеца во Русија повторно над 6.000 новозаболени од Ковид-19

По два месеца во Русија повторно над 6.000 новозаболени од Ковид-19

Во Русија првпат по два месеца регистрирани се 6.0665 нови случаи на Ковид-19.

Во изминатите 24 часа од последици од новиот коронавирус починаа 114 луѓе, со што вкупната бројка на смртни случаи изнесува 19.339 лица.

Од почетокот на епидемијата ширум Русија со Ковид-19 се инфицирале 1,09 милиони луѓе.

Коронавирус